A kriptó mint fizetési lehetőség még mindig nem terjedt el széles körben a vásárlók között, de egyre több kisvállalkozás nyilatkozik úgy, hogy szívesen elfogadnák a virtuális fizetőeszközöket is a termékeikért cserébe. Meglepően sok kereskedő nyilatkozta, hogy már elfogad valamilyen kriptoeszközt a fizetéseknél - derül ki a Protocol új felméréséből.
Még decemberben indított eljárást az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) az XRP-t fejlesztő Ripple ellen, a kriptodevizás vállalat most először, februárban szólalt meg hivatalosan az ügyről - írja a Finextra.
Eljárást indított a Ripple ellen az amerikai tőzsdefelügyelet, azzal vádolják a virtuális pénzekkel foglalkozó vállalatot, hogy mintegy 1,3 milliárd dolláros törvénytelen értékpapír-kibocsátást hajtottak végre – írja a CNBC.
Az egyik legfontosabb prioritásnak nevezték a kínai jegybank képviselői az ország digitális devizájának kifejlesztését – írja a Coin Telegraph.
Bár a héten nagyot emelkedett, összességében nincs nagy szerencséje azoknak, akik arra számítottak, hogy a Bitcoin egyfajta digitális aranyként viselkedik majd, ha egyszer a világ tőzsdéin eluralkodik a pánik: a kriptodeviza eleinte még nagyobbat is esett, mint a legtöbb részvénypiac. Valamennyire számítani lehetett arra, hogy ez lesz, hiszen 2018-ban és 2019-ben mindig nagyobbat zuhant a virtuális pénz értéke, mint a tőzsdék, ha a rettegés eluralkodott a piacokon. Most, hogy kiderült a Bitcoinról, hogy nem lesz sem nemzetközileg elfogadott fizetőeszköz, sem pedig digitális arany, vajon milyen jövőt jósolnak a kriptopénznek? Megnéztük.
A következő években széles körben, világszerte elterjedhet egy újfajta digitális valuta – írják a Deutsche Bank elemzői egy friss jelentésben.
Itt az ideje elgondolkodniuk a jegybankoknak egy digitális deviza kibocsátásán - véli Christine Lagarde, az IMF vezére.
Bár a bitcoint sokan extrém árfolyammozgása miatt tartják kifejezetten kockázatosnak, számos másik tényező is van, amely miatt az ember a tűzzel játszik, ha a kriptopénzbe befektet. Az egyik legveszélyesebb ezek közül a digitális bűnözők, hackerek aktivitása, akik egy kis ügyeskedéssel pillanatok alatt képesek elemelni a bitcoin-tőzsdék és kereskedők digitális pénztárcáiból milliárdoknak megfelelő összegeket, sok esetben tönkretéve magukat a szolgáltatókat is. Bemutatunk tizet a világ legdurvább bitcoin-lopásai közül.
A világ legkedveltebb virtuális pénzének árfolyama nagyot ugrott ma reggel vélhetően arra a hírre, hogy az ausztrál EY bejelentette, hamarosan 24 518 darab bűnügyben lefoglalt Bitcoint fognak elárverezni.
A kanadai parlament elfogadta azt a törvényjavaslatot, amellyel a Bitcoint és más virtuális pénzeket szabályozzák - számolt be a Finextra.com.
Az Apple az App Store alkalmazásokat engedélyező és tiltó szabályozásában olyan változatást tett, amely szerint a legális virtuális pénzek appjai visszakerülhetnek az alkalmazás-áruházba - számolt be a Reuters. Egy másik jó hír is érkezett a cégtől az elektronikus fizetésekkel kapcsolatban: a tegnapi fejlesztői konferencián bejelentették, az ujjlenyomat olvasóhoz is hozzáférhetnek külsős fejlesztők.
Szokatlanul alacsony kilengéseket látunk a devizapiacon.
Nagy Márton táblázatot tett közzé.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.